Zagrali halowo o puchar Prezesa JSM

II miejsce AP Jasło rocznik 2002 na ,,XIV Turnieju o Puchar Prezesa Jasielskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Janusza  Przetacznika”, który został rozegrany w minioną sobotę (7 grudnia) na hali sportowej przy Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. św. Jadwigi Królowej w Jaśle.

W pierwszym meczu zagraliśmy z jednym z faworytów turnieju – drużyną Ziomków Rzeszów. Po wyrównanym meczu remisujemy 0:0. W drugim spotkaniu wygrywamy 5:0 z ASP Wisłoką Dębica (bramki: Rzońca 3, P. Stasiak, M. Madejczyk). W 3 kolejce wygrywamy 3:0 z Grunwaldem Budziwój. Początek meczu wyrównany. W 7 minucie J. Sokołowski strzela pierwszą bramkę i do tego momentu gramy praktycznie na jedną bramkę. Z wielu okazji wykorzystujemy 2 (bramki: P. Sypień i M. Madejczyk) i wygrywamy 3:0. W ostatnim meczu grupowym remisujemy 0:0 z Orzełkiem Brzozów. Wygrywamy grupę A i w półfinale zagraliśmy z Partizanem Bardejov. Zdaniem wielu obserwatorów był to najlepszy mecz tego turnieju. Do początku meczu obydwa zespoły próbowały przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. W 6 minucie H. Bracik strzela pierwszą bramkę i prowadzimy 1:0. W dalszym ciągu atakujemy bramkę Partizana i w 9 minucie ponownie H. Bracik strzela bramkę na 2:0. Mimo kilku okazji dla nas wynik nie uległ już zmianie.

W wielkim finale gramy z UKS 6 Jasło. Mecz do początku wyrównany. Obydwie drużyny grają uważnie w obronie i dopiero w 5 minucie Szóstka Jasło ma pierwszą okazję w tym meczu, ale świetnie broni J. Betlej. W 7 minucie nie wykorzystujemy sytuacji „sam na sam” z bramkarzem (świetna obrona Ł. Lepuckiego). W końcówce meczu ratuje nas słupek i mecz kończy się wynikiem 0:0. Karne to zawsze loteria, w nich lepsi okazali się zawodnicy z Szóstki, którzy wygrywają ten mecz i turniej.

Zawodnicy AP Jasło zagrali kolejny bardzo dobry turniej. W obronie praktycznie bezbłędnie zagrała nasza dwójka: H. Bracik i J. Sokołowski, do ich poziomu dostroił się P. Sypień. Bardzo dobrze bronili bramkarze J. Betlej i P. Ulaszek (widać już pracę trenera Roberta Grabolusa). W całym turnieju jako jedyna drużyna nie straciliśmy bramki. W ataku coraz lepiej gra K. Rzońca, P. Stasiak czy Sz. Iskrzycki. Pierwsze bramki w barwach AP Jasło strzelił Michał Madejczyk.

Na zakończenie turnieju zawodnicy otrzymali medale oraz indywidualne wyróżnienia: