Kultura | rozrywka | edukacja

Eliminacje do konkursu „Literatura i dzieci”

26 uczestników – recytatorów i wokalistów ze szkół podstawowych Gminy Jasło wzięło udział w pierwszym – gminnym etapie Podkarpackiego Konkursu LITERATURA I DZIECI, który miał miejsce w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle w dniu 18 listopada 2014 r.

Fot. © Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle
Fot. © Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle

Do konkursu przystąpiły dzieci z jasielskich szkół: SP nr 1, SP nr 2, SP nr 4, SP nr 10 oraz z Jasielskiego Domu Kultury i Szkoły Podstawowej w Opaciu.

Tegoroczne hasło przewodnie konkursu „Czasem słońce, czasem deszcz” dotyczyło wszystkiego, co piękne i radosne, a także szare i smutne w naszym życiu. Uczestnicy w swoich prezentacjach scenicznych przedstawiali utwory literackie poruszające w swej treści różnorodność nastrojów i przeżyć. Prezentacje oceniały: Małgorzata Grabias – instruktor WDK w Rzeszowie, Małgorzata Forystek – nauczyciel edukacji muzycznej MDK w Jaśle, Agnieszka Kuczała – nauczyciel recytacji MDK w Jaśle.

Głównym organizatorem konkursu od lat jest Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie. Do kolejnego etapu – eliminacji rejonowych, które odbędą się 21.11.2014 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Rymanowie zakwalifikowali się:

w formie recytacja, kategoria wiekowa klasy 0 – III:
MARTYNA ZIELIŃSKA (SP w Opaciu)
ZOFIA PREISNER, FILIP PREISNER (SP nr 1 w Jaśle)

w formie recytacja, kategoria wiekowa klasy IV – VI
JOANNA HARMATA (SP w Opaciu)
NINA CZEKAŃSKA, WIKTORIA IGNARSKA, KATARZYNA LECHOWSKA, DOMINIKA SANOCKA (SP nr 2 w Jaśle)
KATARZYNA PREISNER (JDK)

w formie piosenka, kategoria wiekowa klasy 0 – III
MARTYNA MARSZAŁEK (SP nr 4 w Jaśle)

w formie piosenka, kategoria wiekowa klasy IV – VI
ROKSANA WĘGIEL i JULIA ZIELIŃSKA (JDK).

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za przygotowanie się do konkursu, a nominowanym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

(MDK w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE