Siatkarski weekend 15/16 listopada

Dwa zwycięstwa na turnieju w Rzeszowie odniosły w minioną sobotę kadetki UKS „MOSiR” Jasło. Po dramatycznym pierwszym secie wygranym przez nasz zespół 32:30, pokonały zespół UKS San Lesko 2:0 (32:30, 25:19). W drugim swoim meczu zdecydowanie pokonały gospodarza turnieju MKS MOS V LO Rzeszów 2:0 (25:10, 25:9).

UKS „MOSiR” Jasło: K. Książek, M Zając, A Dzik, E Gomułka, K Przewoźnik (libero), M Trojan, A Gądek (kapitan), A Skuba.
Trener: Adam Pasterz

16 listopada najmłodsze jasielskie siatkarki rozegrały kolejny turniej ligowy podejmując drużyny MKS MOS V LO Rzeszów i RKS Bolesław Rzeszów. Dla UKS „MOSiR” I pokonanie zespołu MKS MOS V LO Rzeszów miało szczególne znaczenie, ponieważ pozwalało objąć prowadzenie w ligowej tabeli i znacznie przybliżało zajęcie w ostatecznej klasyfikacji pierwszego miejsca w grupie. Jaślanki zdając sobie sprawę z rangi meczu, zaczęły bardzo nerwowo, oddając rywalkom kilkupunktową przewagę. Jednak w drugiej połowie seta nasze zawodniczki zdołały poukładać grę, kończąc wiele akcji mocnymi efektownymi atakami i ostatecznie wygrywając seta 25:19. Drugi set, to pewna gra, niewielka ilość własnych błędów i w konsekwencji wygrana 25:13. W drugim meczu podopieczne Tomasza Janusza pewnie pokonały RKS Bolesław Rzeszów 2:0 (25:6, 25:4).

Zespół UKS „MOSiR” II trenowany przez Leszka Wierzgacza, również pokonał zespół RKS Bolesław Rzeszów 2:0 (25:20, 25:15), oraz uległ MKS MOS V LO Rzeszów 0:2 (16:25, 8:25).

Po tych zwycięstwach, pierwszy zespół UKS „MOSiR” Jasło został liderem i zapewnił już sobie awans do fazy finałowej rozgrywek ligowych z korzystnym dorobkiem punktowym. Natomiast drugi zespół UKS „MOSiR” Jasło umocnił się na pozycji szóstej.

UKS „MOSiR” I Jasło: P. Maczuga (kapitan), W. Kosiba, A. Michalec, E. Gomułka, D. Pykosz, K. Buba, Z. Chrzanowska, W. Kotulak, J. Kurek (libero)
Trener: Tomasz Janusz

UKS „MOSiR” II Jasło: P. Kosiba (kapitan), E. Osika, A. Koś, K. Przewoźnik, K. Cholewiak, J. Adam, A. Samborska, N. Setlak (libero)
Trener: Leszek Wierzgacz