Na drogach

Ulica Lwowska w Jaśle: zderzenie samochodu osobowego ze skuterem

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło na ulicy Lwowskiej w Jaśle. Ucierpiały w nim dwie osoby podróżujące skuterem. Ich jednoślad zderzył się z samochodem osobowym, którego kierowca – wyjeżdżając z drogi podporządkowanej – prawdopodobnie nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu. Poszkodowani trafili do szpitala.

Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR
Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR

Dziesięć minut przed godziną dziewiętnastą służby ratownicze interweniowały na skrzyżowaniu ulicy Lwowskiej z Konopnickiej w Jaśle, gdzie doszło do zderzenia samochodu osobowego ze skuterem. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym Volkswagen Jetta wyjeżdżając z drogi podporządkowanej w kierunku centrum miasta prawdopodobnie nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu w kierunku ronda „Solidarności” jednośladowi, doprowadzając do zderzenia się pojazdów. Kierujący i pasażerka (28 i 24-letni mieszkańcy gminy Jasło) skutera doznali obrażeń ciała, w wyniku czego musieli zostać przetransportowani przez specjalistyczny zespół ratownictwa medycznego do pobliskiego szpitala. Obecnie udzielana jest im pomoc medyczna.

Kierowca samochodu (84-letni mieszkaniec Jasła) nie ucierpiał w zdarzeniu. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Wynik badania nie budził ich zastrzeżeń.

W związku z wypadkiem zablokowany został pas jezdni drogi krajowej nr 73 prowadzący w stronę centrum miasta. Konieczne było wprowadzenie na tym odcinku ruchu wahadłowego.

Policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza zabezpieczyła ślady, wykonała oględziny uszkodzonych pojazdów i miejsca zdarzenia, a także sporządziła dokumentację fotograficzną. Zebrany materiał dowodowy posłuży w późniejszym postępowaniu na szczegółowe wyjaśnienie jego przyczyn. Kwalifikacja zdarzenia będzie uzależniona od charakteru obrażeń jakie zostaną stwierdzone u poszkodowanych przez lekarza dyżurnego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

Na miejsce przybył również zastęp ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle.

kol_Lwowska02

kol_Lwowska03

kol_Lwowska04

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE