Na drogach

Kolizja w Kołaczycach. Wśród pokrzywdzonych matka z dzieckiem

Około godziny 16:30 w miejscowości Kołaczyce doszło do kolizji z udziałem dwóch samochodów osobowych. Przez blisko dwie godziny ruch na drodze krajowej nr 73 odbywał się wahadłowo. Na miejscu pracowały służby ratownicze. Żadnej z osób podróżujących pojazdami nic poważnego się nie stało.

Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR

Policjanci, którzy zostali skierowani na miejsce zdarzenia, wstępnie ustalili jego przebieg. Z zebranych przez nich informacji wynika, że kierujący samochodem osobowym Volkswagen Golf – na prostym odcinku drogi – prawdopodobnie nie zachował należytej ostrożności i najechał na tył poprzedzającego go samochodu osobowego Chevrolet Nubira, który zatrzymał się, by wykonać manewr skrętu w lewo na teren prywatnej posesji.

W drugim z pojazdów podróżowała matka z dzieckiem. Pokrzywdzonym nic poważnego się nie stało i po przebadaniu przez załogę karetki Pogotowia Ratunkowego pozostali oni na miejscu zdarzenia. Z kolei kierujący Volkswagenem nie wymagał pomocy medycznej.

Przez blisko dwie godziny krajowa „73” (ulica Mickiewicza na wysokości ośrodka zdrowia – pas jezdni w kierunku Brzostku) była częściowo zablokowana, a ruch odbywał się tam wahadłowo. Po usunięciu uszkodzonych pojazdów do działań przystąpili strażacy, którzy zneutralizowali rozlane płyny eksploatacyjne oraz uprzątnęli jezdnię z rozbitych elementów karoserii.

Obydwoje kierujący byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem kredytowanym, a do jego konta funkcjonariusze przypisali obligatoryjnie sześć punktów karnych.

Na miejsce zdarzenia drogowego zostały zadysponowane następujące służby: podstawowy zespół ratownictwa medycznego Działu Pomocy Doraźnej Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle (samochód ratownictwa technicznego), dwa zastępy z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego – Ochotniczej Straży Pożarnej w Kołaczycach (średni samochód ratowniczo-gaśniczy oraz lekki samochód rozpoznawczo-ratowniczy) oraz dwa patrole Policji (Posterunek w Kołaczycach i Wydział Ruchu Drogowego).

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE