Na drogach

Włączając się do ruchu doprowadził do zderzenia z motocyklistą

Przez ponad dwie godziny całkowicie zablokowana była droga wojewódzka nr 992 w Majscowej. Po wypadku z udziałem samochodu osobowego i motocykla dwie osoby doznały obrażeń ciała. Poszkodowani, po udzielonej im pomocy medycznej, zostali przetransportowani do jasielskiego szpitala. Policyjni specjaliści zabezpieczyli ślady, wykonali oględziny miejsca zdarzenia oraz uszkodzonych pojazdów i na podstawie zebranego materiału dowodowego będą szczegółowo wyjaśniali jego okoliczności.

Wypadek na wysokości Domu Ludowego w Majscowej spowodował ponad dwugodzinną blokadę drogi wojewódzkiej nr 992 łączącej Jasło z Nowym Żmigrodem.
Fot. © terazJaslo.pl / Damian Palar

Kilka minut po godzinie czternastej do służb ratowniczych wpłynęła informacja o wypadku z udziałem samochodu osobowego i motocykla, do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 992 w Majscowej (gmina Dębowiec) – na wysokości miejscowego Domu Ludowego. Na podstawie dotychczas zebranych informacji można wstępnie przypuszczać, że kierujący samochodem osobowym Daewoo Tico, włączając się do ruchu z drogi podporządkowanej, na której obowiązywał znak pionowy „STOP”, nie zachował należytej ostrożności wskutek czego doprowadził do czołowo-bocznego zderzenia z nadjeżdżającym od strony Jasła motocyklistą. Siłą uderzenia obydwa pojazdy uległy dużemu zniszczeniu.

Zarówno jeden, jak i drugi kierujący wymagali pomocy medycznej. Pokrzywdzeni, po wstępnym zaopatrzeniu przez zespoły ratownictwa medycznego (specjalistyczny z podstacji w Nowym Żmigrodzie oraz podstawowy ze stacji w Jaśle), zostali przetransportowani do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego wraz z Izbą Przyjęć Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, gdzie poddano ich szczegółowym badaniom diagnostycznym. Stan mężczyzn określono wstępnie jako poważny.

Po wypadku droga wojewódzka nr 992 łącząca Jasło z Nowym Żmigrodem była całkowicie zablokowana . Dla samochodów osobowych wprowadzono objazdy lokalnymi drogami, natomiast kierowcy samochodów ciężarowych zmuszeni zostali do tymczasowego postoju. Ruch w miejscu zdarzenia został przywrócony chwilę przed godziną szesnastą.

Skierowani na miejsce specjaliści z policyjnej grupy dochodzeniowo-śledczej, wspólnie z funkcjonariuszami ruchu drogowego, zabezpieczyli ślady, rozpytali świadków na okoliczność zaistniałego zdarzenia, sporządzili szkic sytuacyjny, wykonali oględziny uszkodzonych pojazdów, a także dokumentację fotograficzną. Szczegółowe przyczyny i okoliczności tego wypadku będą wyjaśniane w toku prowadzonego postępowania.

W akcji ratowniczej uczestniczyły także zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle oraz Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego – Ochotniczej Straży Pożarnej w Dębowcu. Działania jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały w głównej mierze na całkowitym wstrzymaniu ruchu na drodze wojewódzkiej, zabezpieczeniu miejsca wypadku przed osobami postronnymi, pomocy zespołom ratownictwa medycznego oraz neutralizacji rozlanych na jezdnię płynów eksploatacyjnych.

FOTOPRZESTROGA: Zderzenie motocykla z samochodem osobowym w Majscowej [zdjęć – 29]

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE