Na drogach

Czteroosobowa rodzina poszkodowana w wypadku na DK 73

Czteroosobowa rodzina ucierpiała wskutek wypadku, do którego doszło dzisiaj rano na drodze krajowej nr 73. W miejscowości Kołaczyce czołowo zderzyły się dwa samochody osobowe. Sprawca zdarzenia był pijany. Poszkodowani trafili do szpitala w Jaśle.

Fot. © archiwum terazJaslo.pl / zdjęcie ilustracyjne

Około godziny 5:30 do służb ratowniczych wpłynęła informacja o wypadku na 155,9 kilometrze drogi krajowej nr 73, tj. na wysokości ośrodka zdrowia w miejscowości Kołaczyce. Na prostym odcinku drogi doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych po tym, jak kierowca jednego z nich zjechał nagle na przeciwny pas ruchu. Po wstępnym przebadaniu przez policjantów okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy. Został on zatrzymany do wyjaśnienia, a następnie przewieziony do jasielskiej komendy.

Wskutek wypadku ucierpiała czteroosobowa rodzina, tj. kierowca, jego żona oraz dwójka ich małoletnich dzieci. Poszkodowani w chwili dotarcia na miejsce służb ratowniczych byli przytomni. Wstępne informacje wskazują, iż nie doznali oni poważnych obrażeń ciała, natomiast zostali oni zabrani do jasielskiego szpitala na szczegółowe badania diagnostyczne.

W związku ze zdarzeniem całkowicie zablokowana została droga krajowa nr 73. Dla samochodów osobowych wyznaczono objazdy lokalnymi trasami.

Na miejscu pracowały dwa zespoły ratownictwa medycznego („S” i „P”) oraz zastępy z JRG PSP w Jaśle i OSP KSRG w Kołaczycach.

Okoliczności wypadku bada szczegółowo Policja.

INTERWENCJA nr 49.

Dzisiaj w godzinach porannych zastęp 31 GBARt interweniował w związku ze zdarzeniem do którego doszł…

Opublikowany przez Straż Pożarna Kołaczyce na 26 sierpnia 2017

(Red.)
redakcja@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE