Kultura | rozrywka | edukacja

Nie śpimy! Tworzymy! Warsztaty ilustratorskie w bibliotece (zapowiedź)

XII Jasielski Festiwal Literacki i Regionalny

Jak wygląda miasto nocą? Co kryją miejskie uliczki, kiedy wszyscy zasypiają i kogo można spotkać nocną porą? Tym tematem zajmą się uczestnicy warsztatów ilustratorskich, które poprowadzi Jolanta Richter-Magnuszewska w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle w ramach XII Jasielskiego Festiwalu Literackiego i Regionalnego.

Jolanta Richter-Magnuszewska od dziecka marzyła o tym, by zostać ilustratorką. Potem miała jeszcze parę innych pomysłów na swoje życie, wśród których były nawet występy cyrkowe. Z wykształcenia jest ceramikiem. Zaczęła od ilustracji do Świerszczyka, Obecnie ma na koncie ilustracje do ok. 20 książek. Współpracuje z wieloma wydawnictwami m.in. z Naszą Księgarnią, BIS, Literaturą, Muzą, Publicatem. Mieszka w Pagorzynie na skraju Beskidu Niskiego, w środku lasu z mężem, synami, kotami, psami i kurami. Prowadzi pracownię „Z Innej Bajki”, tworząc niecodziennie malowane przedmioty z drewna.

Na warsztatach poznamy wiersze Danuty Wawiłow i zainspirujemy się bohaterami jej utworów. Stworzymy makiety nocnego miasta wraz z jego mieszkańcami.

Warsztaty odbędą się 22 września od godzinie 9.00 w Centrum Informacji Lokalnej MBP w Jaśle, ul. Kołłątaja 1.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE