Na drogach

„Mistrzowie w pasach” – lekcja o bezpieczeństwie w ruchu drogowym

Jasielscy policjanci przypominali najmłodszym podstawowe zasady bezpieczeństwa na drogach podczas ogólnopolskiej kampanii realizowanej przez Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego pn.” Mistrzowie w pasach”.

We wtorek uczniowie z jasielskich szkół wypełnili po brzegi salę Jasielskiego Domu Kultury. Najmłodsi wzięli udział w przedsięwzięciu zainicjowanym przez Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, którego celem jest zapoznanie dzieci i młodzieży z zasadami bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także edukacja kierowców i pasażerów w zakresie poprawnego zapinania pasów bezpieczeństwa i bezpiecznego podróżowania z dziećmi.

Zabawy i konkursy sprawiały dzieciom wiele radości, dzięki temu słuchacze z zainteresowaniem przyswajali przekazywaną wiedzę na temat bezpieczeństwa. Krótką lekcję o bezpiecznym poruszaniu się po drodze przeprowadzili także policjanci z jasielskiej komendy. Funkcjonariusze przypomnieli dzieciom najważniejsze przepisy, a także wskazali prawidłowe postawy podczas poruszania się po drogach. Mundurowi podczas prowadzonej lekcji, w sposób praktyczny przy wykorzystaniu zestawu „Autochodzik”, pokazywali dzieciom, jak prawidłowo korzystać z przejść dla pieszych.

Podczas spotkania dzieci wykazywały się dużą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego, a także aktywnie brały udział z zabawach i konkursach. Przeprowadzenie lekcji w tak innowacyjnej formie, z pewnością na długo pozostanie w pamięci najmłodszych i zaowocuje w przyszłości prawidłowymi postawami na drodze.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE