Kultura | rozrywka | edukacja

MRJ: konkurs bożonarodzeniowy 2018 (zaproszenie)

Muzeum Regionalne w Jaśle ogłasza konkurs bożonarodzeniowy na najciekawszy wywiad (kategoria I) dotyczący regionalnych tradycji kolędniczych oraz na najsmaczniejszy makowiec, sernik bądź piernik (kategoria III). Ponadto MRJ wraz z Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej w Jaśle zachęca do udziału w konkursie na najładniejsze ozdoby świąteczne (kategoria II).

Wszystkie prace konkursowe (kategorii I, II i III), składamy w siedzibie Muzeum Regionalnego w Jaśle przy ulicy Stanisława Kadyiego 11. Prace tj. spisane wywiady oraz ozdoby świąteczne można składać do 10 grudnia, do godziny 14:30. Natomiast wypieki, wyłącznie 11 i 12 grudnia, do godziny 14:30. Szczegółowe informacje dotyczące konkursu znajdują się w regulaminie dostępnym na stronie Muzeum Regionalnego w Jaśle.

Aby wziąć udział w konkursie, należy wraz z przedmiotem konkursowym złożyć czytelnie wypełnioną kartę zgłoszenia oraz podpisaną zgodę dotyczącą przetwarzania danych osobowych. Dokumenty te zawiera formularz dostępny na stronie muzeum, znajduje się tam także informator. Wymienione dokumenty wraz z regulaminem pozyskać można także w siedzibie Muzeum.

Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w Muzeum Regionalnym w Jaśle 13 grudnia o godz. 16:30.

Dopełnieniem konkursu, będą grudniowe warsztaty plastyczne, oraz wystawa czasowa pt. „Jasielskie kolędowanie”. Pośród muzealnych eksponatów, szopek, figurek kolędników i słomianych pająków tworzyć będziemy ozdoby świąteczne w nawiązaniu do dawnych tradycji ludowych. Alternatywą dla najmłodszych będzie wykonanie obrazka przedstawiającego centralne postaci obrządku kolędniczego. Przewodnią ideą tychże warsztatów jest to, aby dzieci zapamiętały jak najwięcej szczegółów dotyczących wyglądu i symboliki kolędników. W okresie pokonkursowym, zapraszamy na odczyty nagrodzonych wywiadów.

Serdecznie zapraszamy.

(Muzeum Regionalne w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE