Informacje

Zmarł Jerzy Węgrzyn

Po długiej i ciężkiej chorobie zmarł Jerzy Węgrzyn, przedsiębiorca, zasłużony dla lokalnej społeczności działacz sportowy, wieloletni prezes miejscowego klubu piłkarskiego Czarni oraz samorządowiec. W maju skończyłby 67 lat.

Śp. Jerzy Węgrzyn to znana wśród lokalnej społeczności postać, przede wszystkim ze swojej działalności na rzecz rozwoju piłki nożnej. W 1999 roku objął stanowisko prezesa Jasielskiego Klubu Sportowego Czarni, które piastował do 2005 roku. Nastąpiło to w momencie połączenia z innym działającym na terenie miasta klubem Rafineria Jasło. W tym okresie klubowi udało się awansować do IV ligi podkarpackiej i utrzymać w tej klasie rozgrywek. W 2010 roku, podczas jubileuszu stulecia klubu, przyznano mu pamiątkową odznakę „Zasłużony dla klubu Czarni Jasło”. Przez wiele lat zasiadał we władzach Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Krośnie oraz Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej w Rzeszowie. W swoim życiu miał też epizod z kadrą Polski w futsalu.

Był radnym Rady Miejskiej Jasła V (2006-2010) i VII (2014-2018) kadencji.

Zakładał, a później szefował Jasielskiemu Stowarzyszeniu Jeździeckiemu.

Prywatnie: przedsiębiorca działający na lokalnym terenie, żonaty, ojciec szóstki dzieci. Syn Marcin godnie zastępuje ojca w Radzie Miejskiej Jasła VIII kadencji.

Pamięć zmarłego kolegi samorządowca uczcili dzisiaj minutą ciszy podczas otwarcia sesji radni miejscy wraz z władzami na czele z burmistrzem Ryszardem Pabianem.

Msza żałobna odbędzie się w najbliższą środę (17.04) o godzinie trzynastej w Kościele Farnym w Jaśle, po czym prochy zmarłego zostaną złożone w rodzinnym grobowcu na cmentarzu parafialnym w Kołaczycach.

Damian Palar

SŁOWA KLUCZOWE