Na drogach

Kierująca nie zatrzymała się przed znakiem STOP

W Jaśle na skrzyżowaniu ulic Ujejskiego z Szopena doszło popołudniu do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Kierujący jednym z pojazdów został odwieziony do szpitala. Przypuszczalną przyczyną tego zdarzenia było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu.

Kolizja miała miejsce tuż po godzinie siedemnastej. Ze wstępnych ustaleń Policji wynika, że winę za jej spowodowanie ponosi kierująca osobowym Audi – mieszkanka powiatu gorlickiego, która prawdopodobnie zignorowała ustawiony w tym rejonie znak „STOP”. Kobieta, dojeżdżając do ulicy Ujejskiego od strony Kościoła Ojców Franciszkanów, wjechała na skrzyżowanie nie ustępując pierwszeństwa przejazdu jadącemu prawidłowo samochodowi marki Volkswagen Polo, uderzając w jego lewy górny bok. Wskutek tego zachowania jedno z aut zablokowało jezdnię uniemożliwiając przejazd innym zmotoryzowanym użytkownikom drogi, drugie zaś zostało zepchnięte na pobliski chodnik.

Na miejsce przyjechała karetka Pogotowia Ratunkowego, trzy zastępy Państwowej Straży Pożarnej (jeden z nich najechał na zdarzenie w czasie jazdy szkoleniowej z jednostki po terenie miasta) oraz funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego lokalnej Policji.

Służby ratownicze przystąpiły do udzielania pomocy medycznej jednemu z pokrzywdzonych kierowców, zabezpieczenia terenu działań przed dostępem osób postronnych, odłączeniem akumulatorów, sorpcją rozlanych płynów eksploatacyjnych oraz uprzątnięciem rozbitych elementów karoserii z jezdni. Natomiast stróże prawa wykonywali niezbędne w tej sprawie czynności wyjaśniające. Na czas prowadzonych przez nich działań ruch w tym miejscu był znacznie utrudniony. Do szpitala odwieziono kierowcę Volkswagena Polo – mieszkańca Jasła. Pozostałym uczestnikom zdarzenia nic się nie stało.

Osoby prowadzące obydwa samochody były trzeźwe.

Policjanci nałożyli na sprawczynię kolizji mandat karny.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Kierująca nie zatrzymała się przed znakiem STOP”