Informacje

Brzyska: młody mężczyzna wpadł do studni

Na jednej z posesji w miejscowości Brzyska młody mężczyzna wpadł do głębokiej studni z wodą. Poszkodowanego wydobyli stamtąd strażacy. Trafił do jasielskiego szpitala w poważnym stanie.

Około godziny osiemnastej służby ratownicze zostały powiadomione o wypadku w Brzyskach, gdzie młody mężczyzna wpadł do głębokiej na około sześć metrów studni. Na miejsce zdarzenia zostali zadysponowani strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle i Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzyskach, a także specjalistyczny zespół ratownictwa medycznego. Ponadto do udziału w działaniach zaangażowano specjalistyczną grupę ratownictwa wysokościowego z KM PSP w Krośnie.

Podjęte czynności polegały na wypompowaniu wody ze studni, a następnie wyciągnięciu poszkodowanego na zewnątrz za pomocą technik alpinistycznych. Po ewakuacji na powierzchnię mężczyzna został niezwłocznie przekazany załodze karetki Pogotowia Ratunkowego. Po prowadzonej reanimacji 24-latek został przetransportowany w stanie ciężkim do Szpitala Specjalistycznego w Jaśle.

Okoliczności wypadku wyjaśniają funkcjonariusze z Posterunku Policji w Kołaczycach.

SŁOWA KLUCZOWE