Kultura | rozrywka | edukacja

W Szebniach można oglądać wystawę promującą miejscowość

„Na wakacjach jak co roku,
dam rodzicom święty spokój
i pojadę sam do babci,
jak w wierszyku „Koci łapci”.
Tam przez długie dwa miesiące
złapię w czapkę deszcz i słońce.
Będę całe miał podwórko:
kurnik, stajnię chlew z obórką…”

(E. Kozyra- Pawlak)

Większość z dzieci nie wyjechała na wakacje, wolny czas spędza na zajęciach edukacyjnych zorganizowanych przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Jaśle z/s w Szebniach przy współpracy z Kołem Gospodyń Wiejskich w Szebnich, w ramach zadania Fundacji Wspomagania Wsi – Pożyteczne wakacje 2011. W czasie trwania projektu uczestnicy stworzyli wystawę promującą walory krajobrazowe wsi Szebnie i gminy Jasło.

Uczestniczki projektu
Fot. © ARCHIWUM BIBLIOTEKI

Świat widziany oczami dzieci jest niepowtarzalny. Papier, kredki, folia, węgiel, farby i kawałki filcu. Z tych paru niepozornych przedmiotów mali artyści zrobili piękną wystawę, która stała się dla nich, jak same mówią – „najpiękniejsza na świecie”. Krajobraz małej ojczyzny, zabytkowy kościół i kapliczki, dworek, park, drewniane domostwa i ważne instytucje znajdujące się w miejscowości znalazły swoje miejsce na mapie stworzonej przez dzieci.

Ilustrowana „Wizytówka mojej miejscowości” będzie aktualizowana przez całe wakacje. Przenośną wystawę, która znajduje się w ogrodzie Ochotniczej Straży Pożarnej w Szebniach, można zwiedzać od 7 lipca w godzinach od 9.00 – 17.00.

Serdecznie zapraszamy!

GBP w Jaśle z/s w Szebniach
KGW w Szebniach

SŁOWA KLUCZOWE