Na drogach

Pijany kierowca zatrzymany dwukrotnie w ciągu godziny

Wczoraj 59-letni mieszkaniec gminy Skołyszyn kierował samochodem pod wpływem alkoholu, policjanci zatrzymali go. Mimo, że stracił prawo jazdy, ponownie pijany wsiadł za kierownicę volkswagena i w ciągu godziny po raz drugi został zatrzymany.

POLICJA
Fot. © archiwum terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Uwagę policjantów z jasielskiej drogówki, prowadzących wczoraj po południu kontrolę drogową w Święcanach, zwrócił jadący w ich kierunku volkswagen golf. Widząc, że kierowca niepewnie prowadzi samochód funkcjonariusze podali mu sygnał do zatrzymania się.

W trakcie kontroli policjanci wyczuli woń alkoholu od kierującego golfem 59-letniego mieszkańca gminy Skołyszyn. Gdy mężczyznę zbadali na alkomacie, urządzenie wskazało u niego 0,6 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy, a samochód przekazali osobie wskazanej przez kierowcę, która zobowiązała się zabezpieczyć pojazd. Po zakończeniu interwencji policjanci kontynuowali kontrolę drogową.

Od zdarzenia minęło niespełna pół godziny, gdy funkcjonariusze ponownie zobaczyli jadącego w ich kierunku tego samego kierowcę prowadzącego ten sam pojazd, który chwilę wcześniej kontrolowali. Podobnie jak za pierwszym razem alkomat wskazał u mieszkańca gminy Skołyszyn 0,6 promila alkoholu w organizmie.

Mężczyzna odpowie za dwukrotną jazdę po pijanemu oraz kierowanie pojazdem bez uprawnień. Grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów do 10 lat oraz wysoka grzywna. Z konsekwencjami musi się również liczyć osoba, która zabezpieczyła pojazd, a następnie wydała go nietrzeźwemu.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE