Na drogach

Poważny wypadek na drodze wylotowej z miasta. Jeden z kierowców w stanie krytycznym

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w południe na drodze krajowej nr 28 w Jaśle. Na ulicy Bieszczadzkiej zderzyły się: samochód osobowy Opel Astra i samochód ciężarowy Scania. Trzy osoby podróżujące „osobówką” doznały obrażeń ciała i zostały przewiezione do szpitala. Kierujący pojazdem jest w stanie krytycznym.

Wypadek na Bieszczadzkiej
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR
Wypadek na Bieszczadzkiej
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Informację o wypadku służby ratownicze otrzymały tuż po godzinie dwunastej. Na miejsce zdarzenia zostały niezwłocznie zadysponowane: sekcja ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej, zespoły ratownictwa medycznego oraz policjanci ruchu drogowego.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że samochód osobowy Opel Astra (na jasielskich numerach rejestracyjnych) i samochód ciężarowy Scania (na kraśnickich numerach rejestracyjnych) jechały ulicą Bieszczadzką od strony Krosna w kierunku centrum miasta. Z niewyjaśnionych na chwilę obecną przyczyn tuż przed zwężeniem wysepki ograniczającej pasy jezdni doszło do zderzenia się pojazdów. Siłą uderzenia pojazdy przemieściły się jeszcze kilkanaście metrów w stronę skrzyżowania z ulicą Marszałka Józefa Piłsudskiego.

W wyniku wypadku ranne zostały trzy osoby (mężczyzna oraz dwie kobiety) podróżujące Oplem Astrą. Najpoważniej poszkodowany jest kierujący pojazdem, który doznał wielonarządowych obrażeń ciała i tuż po przewiezieniu do szpitala trafił na blok operacyjny. Po wykonaniu niezbędnego zabiegu ratującego życie został hospitalizowany. Jest nieprzytomny, a jego stan zdrowia lekarze określają jako krytyczny. Od mężczyzny została pobrana krew do badań stanu trzeźwości.

Kierujący „ciężarówką” nie odniósł żadnych obrażeń ciała. Policjanci przebadali go na alkomacie – wynik 0,00 promila alkoholu.

Na miejscu wypadku pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza. Zostały wykonane oględziny pojazdów, ujawnione ślady na jezdni oraz wykonana dokumentacja fotograficzna celem dalszego postępowania w tej sprawie.

W trakcie czynności dochodzeniowych ruch w tym miejscu odbywał się wahadłowo.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE