Informacje

DK73 w Kołaczycach: kierowca Opla ranny w wypadku

Przy wjeździe do Kołaczyc od strony Krajowic doszło do wypadku z udziałem dwóch samochodów ciężarowych i osobowego. W zdarzeniu ucierpiał kierujący Oplem mężczyzna. Został on przetransportowany karetką Pogotowia Ratunkowego do jasielskiego szpitala. Droga krajowa nr 73 została w tym miejscu całkowicie zablokowana.

Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR
Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR

Około godziny dziewiętnastej na ulicy burmistrza Wiejowskiego w Kołaczycach doszło do wypadku z udziałem dwóch ciągników siodłowych wraz z naczepami oraz samochodu osobowego Opel Corsa.

Aspirant sztabowy Dariusz Łaba z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle poinformował nas, że po zderzeniu „osobówka” miała stanąć w ogniu. Przed przybyciem na miejsce jednostek ochrony przeciwpożarowej został on ugaszony za pomocą gaśnic proszkowych przez przejeżdżających w pobliżu przypadkowych kierowców.

Po otrzymaniu zgłoszenia oficer dyżurny zadysponował na miejsce trzy zastępy: dwa z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle oraz jeden z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego w Kołaczycach. W wyniku tego zdarzenia jedna osoba została poszkodowana, jest to kierowca samochodu osobowego. Po naszym przybyciu swoje działania prowadziła już jednostka z Kołaczyc. Polegały one na uwolnieniu osoby, która była zakleszczona w samochodzie osobowym. Przy pomocy specjalistycznego sprzętu – narzędzi hydraulicznych – udało się tą osobę wydobyć. Był to mężczyzna, w stanie przytomnym. Poszkodowany został zabezpieczony na desce ortopedycznej i przekazany załodze karetki Pogotowia Ratunkowego. – relacjonuje strażak.

Poszkodowany doznał poważnego urazu głowy i został przewieziony przez specjalistyczny zespół ratownictwa medycznego do jasielskiego szpitala, gdzie pozostał na dalszym leczeniu. Od mężczyzny została pobrana krew do badań stanu trzeźwości. Pozostałym uczestnikom zdarzenia nic się nie stało. Policjanci przebadali ich na alkomacie. Wynik był negatywny.

W tej chwili trwają czynności dochodzeniowe, policjanci ustalają świadków zdarzenia, zabezpieczają ślady, wykonują oględziny uszkodzonych pojazdów, sporządzają też dokumentację fotograficzną.

Po zderzeniu jeden z samochodów ciężarowych znalazł się częściowo w przydrożnym rowie natomiast drugi oraz samochód osobowy pozostawały na jezdni. Pojazdy całkowicie zablokowały w tym miejscu drogę krajową nr 73.

Samochody ciężarowe oraz autobusy jadące zarówno od strony Jasła, jak i Pilzna muszą czekać w kilkukilometrowym korku natomiast kierowcy samochodów osobowych wybierają alternatywnie objazd lokalnymi drogami powiatowymi.

Według Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad utrudnienia w ruchu mogą potrwać nawet do godziny 22:30.

wyp_Kolaczyce02

wyp_Kolaczyce03

wyp_Kolaczyce04

wyp_Kolaczyce05

wyp_Kolaczyce06

wyp_Kolaczyce07

wyp_Kolaczyce08

wyp_Kolaczyce09

wyp_Kolaczyce10

wyp_Kolaczyce11

wyp_Kolaczyce13

wyp_Kolaczyce14

wyp_Kolaczyce15

wyp_Kolaczyce16

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE