Informacje

Po dachowaniu samochodu kierujący wraz z pasażerem zbiegli z miejsca zdarzenia

Wieczorem na drodze krajowej nr 28 doszło do dachowania samochodu osobowego. Kierujący pojazdem zbiegł z miejsca wypadku przed przybyciem służb ratowniczych. Razem z nim prawdopodobnie podróżowała jeszcze jedna osoba. W tej chwili trwa ustalanie okoliczności tego zdarzenia.

Do zdarzenia doszło dwadzieścia minut przed godziną 22. Samochód osobowy marki Mazda poruszał się drogą krajową nr 28 od strony Jasła. W miejscowości Trzcinica (gmina Jasło), na jednym z łuków jezdni, kierujący pojazdem z niewyjaśnionych na chwilę obecną przyczyn stracił panowanie nad kierownicą, w wyniku czego zjechał do przydrożnego rowu. Tam pojazd uderzył całym impetem o betonowy przepust prowadzący do jednej z prywatnych posesji, a następnie dachował.

Na miejsce wypadku zostały zadysponowane dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, specjalistyczny zespół ratownictwa medycznego Działu Pomocy Doraźnej Szpitala Specjalistycznego w Jaśle oraz policyjne patrole. Po dojeździe do Trzcinicy okazało się, że kierujący pojazdem zdołał opuścić uszkodzony pojazd o własnych siłach, a następnie oddalił się od niego w nieznanym kierunku. Prawdopodobnie razem z nim podróżował jeszcze jeden mężczyzna. Służby ratownicze ujawniły ślady mogące świadczyć o tym, że obydwoje mogli doznać zewnętrznych obrażeń ciała.

W obecnej chwili prowadzone są intensywne działania mające na celu ustalenie miejsca ich pobytu.

Strażacy odłączyli w rozbitym pojeździe akumulator i zabezpieczają teren do czasu wykonania przez funkcjonariuszy Policji czynności dochodzeniowo-śledczych.

Ruch na drodze krajowej nr 28 odbywa się tu bez większych utrudnień.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Po dachowaniu samochodu kierujący wraz z pasażerem zbiegli z miejsca zdarzenia”