Informacje

Odpowiedzą za usiłowanie kradzieży z włamaniem

Dwaj mieszkańcy Jasła odpowiedzą za usiłowanie kradzieży z włamaniem. W piątek zostali zatrzymani przez policjantów kiedy kradli rury. 22 i 29-letni mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Przyznali się do zarzucanego czynu. Teraz grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

W piątek około godziny 19.30, dyżurny jasielskiej komendy skierował funkcjonariuszy referatu patrolowo-interwencyjnego na ulicę Lwowską, w rejon sklepu z asortymentem hydraulicznym. Według zgłoszenia w tym rejonie miało dochodzić do kradzieży rur. Policjanci, którzy przybyli na miejsce potwierdzili to zgłoszenie. Przy wiacie znajdującej się obok sklepu zauważyli młodego mężczyznę, który próbował ukryć się przed mundurowymi. W pobliżu znajdował się również jego wspólnik. Obaj zostali zatrzymani pod zarzutem usiłowania kradzieży z włamaniem.

Policjanci wstępnie ustalili, że zatrzymani, 22 i 29-letni mieszkańcy Jasła, weszli na teren sklepu przeskakując przez ogrodzenie. Następnie uszkodzili siatkę ogradzającą wiatę pod którą składowane były metalowe i miedziane rury. Kilka z nich zdołali przerzucić za ogrodzenie, jednak dzięki szybkiej reakcji policjantów zostali zatrzymani podczas kradzieży. Funkcjonariusze ustalili i zatrzymali także podejrzewanego o współudział, 18-letniego mieszkańca Jasła.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów usiłowania kradzieży z włamaniem. Mężczyźni przyznali się do zarzucanych czynów. Niebawem o ich losie zadecyduje sąd.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE