Kultura | rozrywka | edukacja

Klub Czytających Rodzin: Podwórkowe konstrukcje (zapowiedź)

14 kwietnia 2021 r. Klub Czytających Rodzin Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle zaprasza na spotkanie z Mariolą Fik – bibliotekarką, edukatorką i trenerką Stowarzyszenia Cyfrowego Dialogu, która programuje, odkrywa i konstruuje z dziećmi i młodzieżą.

W dniu urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Z tej okazji w tym roku zapraszamy na spotkanie Podwórkowe konstrukcje. Na spotkaniu przekonamy się, że proce, łuki, strzały i wyrzutnie to były zabawki, których nie mogło zabraknąć na żadnym podwórku. Skonstruujemy własne proce i przetestujemy ich działanie.

Przygotujcie potrzebne materiały:
– 4 drewniane patyczki
– gumki recepturki
– korek do wina lub folię aluminiową
– klamerkę
– taśmę klejącą
– nożyczki

Spotkanie odbędzie się on-line 14 kwietnia o godz. 16.00 na plaformie zooom.

Link do spotkania:
https://zoom.us/j/91570904973?pwd=eVN5YjBSSnkyYmoxNFFtVHREVUhyUT09

Link będzie aktywny w dniu spotkania od godziny 15.50. Start spotkania o godzinie 16.00.

Proszę o wcześniejsze sprawdzenie, czy macie Państwo aktywne połączenie z Internetem oraz sprawne i właściwie ustawione kamerę, głośniki i mikrofon.

W przypadku pierwszego logowania do aplikacji Zoom, po kliknięciu w link należy zainstalować ją na swoim komputerze, następnie kliknąć Join meeting→ Join with computer audio. Aby udostępniać innym uczestnikom spotkania swój obraz, należy mieć włączoną kamerę (ikonki mikrofonu i kamery znajdują się w lewym dolnym rogu).

Spotkania Klubu Czytających Rodzin MBP w Jaśle odbywają się w ramach programu „Rodzinne czytanie” i kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE