Informacje

Konsultacje społeczne dotyczące zmian w JBO

Zachęcamy mieszkańców Jasła do wzięcia udziału w konsultacjach społecznych dotyczących zmian, jakie chcemy wprowadzić do regulaminu Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego (JBO). Konsultacje trwają do 27 kwietnia.

Zmiany dotyczą m.in.: podziału puli środków przeznaczonych na budżet obywatelski na dwie kategorie (projekty inwestycyjne i pozostałe), zwiększenia liczby głosów na projekty zgłoszone do budżetu obywatelskiego z jednego do dwóch, rozszerzenia możliwości głosowania tradycyjnego np. w domach osiedlowych i innych obiektach.

Konsultacje potrwają do 27 kwietnia br., aby wziąć w nich udział, trzeba być zarejestrowanym lub zalogowanym w Miejskim Systemie Konsultacji Społecznych. Jest to ten sam system, za pomocą którego, głosuje się na projekty biorące udział w JBO (link do konsultacji). Można również uzupełnić formularz znajdujący się na stronie Urzędu i odesłać go na adres: konsultacje@um.jaslo.pl.

Dodatkowo zaplanowano webinarium, w czasie którego będzie można porozmawiać i dopytać o szczegóły związane z planowanymi zmianami w regulaminie JBO. Wszystkich chętnych zapraszamy na spotkanie on-line, które odbędzie się 20 kwietnia, o godz. 14, na platformie ZOOM. Prosimy o skorzystanie z linku i przyłączenie się do dyskusji: WEBINARIUM – Jasielski Budżet Obywatelski na nowych zasadach (Meeting ID: 919 6521 1936, Passcode: 669813).

W razie pytań lub wątpliwości dotyczących udziału w webinarium, prosimy o kontakt pod adresem konsultacje@um.jaslo.pl

Szczegółowe informacje oraz dokumenty przedstawiające proponowane zmiany znajdują się na oficjalnej stronie Miasta Jasła.

(UMJ)

SŁOWA KLUCZOWE