Loża medialna

W Jaśle powstaje pracownia rezonansu magnetycznego

Jaślanie już nie będą musieli się pofatygować do Krosna, czy Rzeszowa na badanie rezonansem magnetycznym. Jak udało się nam wczoraj dowiedzieć od dyrekcji Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, najprawdopodobniej jeszcze w tym roku ruszy nowa pracownia rezonansu magnetycznego.

Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar
Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar

Przetarg został już rozstrzygnięty, a aktualnie trwają roboty adaptacyjne – informuje Beata Trzop, zastępca dyrektora do spraw administracyjno-ekonomicznych jasielskiego szpitala. – Nowa pracownia rezonansu magnetycznego będzie się mieścić w budynku szpitala. Pomieszczenie będziemy dzierżawić Niepublicznemu Zakładowi Opieki Zdrowotnej. Nas nie byłoby stać na uruchomienie takiej pracowni w strukturach lecznicy – mówi.

Jak zapewnia Beata Trzop, badania będą wykonywane nowoczesnym rezonansem magnetycznym. – Na razie nie wiadomo, czy owa firma podpisze kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. Jeśliby tak się stało to oczywiście ci pacjenci, którzy są ubezpieczeni, nie płaciliby za badanie rezonansem – podkreśla.

Rezonans na miejscu to same korzyści – przyznaje Beata Trzop. – Dzięki uruchomieniu pracowni rezonansu, pacjenci nie będą musieli tak jak dotychczas jeździć na badania do innych miast. Zwykle byli zmuszeni wykonywać takie badania w Krośnie czy w Rzeszowie – dodaje.

Wioletta Zuzak
Super Nowości

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “W Jaśle powstaje pracownia rezonansu magnetycznego”