Kultura | rozrywka | edukacja

Michał Szpak ufundował sprzęt RTV dla Szpitala Specjalistycznego w Jaśle

(FOT. © terazJaslo.pl)

Pochodzący z Jasła wokalista, z sentymentu do rodzinnych stron, a przede wszystkim z szacunku do zawodu wykonywanego na co dzień przez swojego starszego brata, który jest ratownikiem medycznym, zakupił komplet wysokiej jakości telewizorów, a przedmiotowa darowizna trafiła bezpośrednio do Działu Pomocy Doraźnej. Wszystko w ramach podniesienia standardu świadczonych usług w okresie pandemii koronawirusa.

Michał Szpak, jako jedna z wielu osób dobrej woli, pozytywnie odpowiedział na apel kierownictwa i pracowników Szpitala Specjalistycznego w Jaśle zamieszczony m.in. na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych placówki z prośbą o wsparcie materialne lub finansowe w okresie trwającej pandemii koronawirusa.

Mający rodzinne korzenie w naszym mieście wokalista, m.in. reprezentant Polski na konkursie piosenki Eurowizja oraz juror w popularnym programie telewizyjnym „Voice of Poland” postanowił przekazać swój dar konkretnie wyznaczonej jednostce organizacyjnej szpitala, a dokładnie Działowi Pomocy Doraźnej. Nic w tym dziwnego bowiem to właśnie w tym miejscu na co dzień pracuje jego starszy brat Damian, który jest ratownikiem medycznym.

Sprzęt o wartości około trzech tysięcy złotych został przekazany do użytkowania za pośrednictwem oficjalnego fanklubu gwiazdora i zamontowany w zakupionych celem zabezpieczenia pracowników sektora ochrony zdrowia odpowiedzialnych za bezpieczeństwo zdrowotne populacji przed niepożądanymi skutkami pandemii koronawirusa kontenerach socjalnych, w których od kilku tygodni stacjonują wyjazdowe zespoły ratownictwa medycznego oraz transportu sanitarnego.

Zgodnie z umową darowizny zawartej między donatorem, a kierownictwem szpitala, przedmiotowe urządzenia będą wykorzystywane wyłącznie do celów związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem skutków oddziaływania wirusa SARS-CoV-2.

Dzięki zapewnionemu dostępowi do telewizji naziemnej oraz łączu internetowemu wdrożony sprzęt pozwoli przede wszystkim na monitorowanie zagrożeń sanitarno-epidemiologicznych w regionie i kraju dotyczących koronawirusa, a także projekcji materiałów edukacyjnych poświęconych jednostce chorobowej COVID-19, by móc skuteczniej przygotować się do udzielania pomocy medycznej w nowym reżimie sanitarnym.

Obdarowani pracownicy kierują wobec Michała podziękowania za nieocenioną pomoc oraz wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka mimo wielu innych zobowiązań.

Michał Szpak ufundował sprzęt RTV dla Szpital Specjalistyczny w Jaśle! Pochodzący z Jasła wokalista, z sentymentu do…

Opublikowany przez terazJaslo.pl Czwartek, 13 sierpnia 2020


(dapa)

d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE