Kultura | rozrywka | edukacja

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek w jasielskiej bibliotece

Jeżeli chcesz aby twoje dzieci były inteligentne, czytaj im bajki. Jeżeli chcesz, aby były bardziej inteligentne, czytaj im więcej bajek.Albert Einstein

5 listopada w dniu urodzin Walta Disneya, obchodzony jest na całym świecie Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.

Bajki i baśnie, zarówno te czytane jak i oglądane, odgrywają ważną rolę w życiu dziecka. Dzięki nim dzieci uczą się m.in.: rozróżniać dobro od zła, koleżeństwa i przyjaźni, chęci niesienia pomocy innym.

Calineczka, Kot w Butach, Czerwony Kapturek i wiele innych postaci gościło 4 i 5 listopada 2021 r. na spotkaniach w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle. Przedszkolaki z Prywatnego Kubusiowego Przedszkola w Jaśle oraz Społecznego Przedszkola w Lipnicy Dolnej, przypomniały sobie bajki i baśnie, które poruszają ważne tematy, związane z wartościami, bezpieczeństwem czy uczuciami. Aby zachęcić najmłodszych do czytania bajek zaprosiliśmy je do udziału w aktywnych zajęciach.

Po wysłuchaniu fragmentów opowieści dzieci miały za zadanie rozpoznać tytuły bajek oraz pomóc Kopciuszkowi w rozdzielaniu grochu i fasoli. Wzięły udział w zabawie „Zatrute jabłko”, rozwijającej szybkość i refleks, opowiadały o swojej ulubionej postaci, a w części plastycznej kolorowały ulubionych bohaterów bajek.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE