Loża medialna

Wyrok w sprawie morderstwa

Przed krośnieńskim sądem zapadł wyrok w głośnej sprawie brutalnego morderstwa 65-letniej mieszkanki Jasła. Dwaj główni oskarżeni Tomasz Niziołek i Grzegorz Stasiowski zostali dziś skazani na 25 i 15 lat więzienia. Sąd zgodził się na publikację ich nazwisk.

Jak podkreślił w uzasadnieniu sędzia kobieta zginęła przypadkowo, a zbrodni dokonano ze szczególnym okrucieństwem. Sprawcy myśleli, że dokonali morderstwa doskonałego. Poszukiwania kobiety uznawanej za zaginioną trwały kilka miesięcy. Dwaj mordercy przewieźli okaleczoną żyjącą jeszcze Bronisławę R na cmentarz wojenny w Warzycach. Tam zamordowali kobietę, potem wrócili na miejsce zbrodni i wraz z Emilem L. i Pawłem L., zatarli ślady. Za pomoc w ukryciu ciała dwóch pozostałych oskarżonych skazano na 12 miesięcy ograniczenia wolności – to kara prac społecznych po 40 godzin miesięcznie.

Mieszkanka Jasła została zamordowano w marcu 2008 roku.

(Polskie Radio Rzeszów)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Wyrok w sprawie morderstwa”

  1. Moim zdaniem 25 lat i 15 lat to kara wystarczająca. Ale roboty publiczne dla tych braci L. to kpina. przynajmniej po 5 lat zwyrodnialcom i następne 5 prac publicznych w tym prace pod nadzorem w domach ulgi w cierpieniu.

  2. za tak brutalne morderstwo powinni dostac dozywocie,reszta za pomoc 10lat…mysleli ze dokonali zbrodni doskonalej a w sadzie taka skrucha przeprosiny…chorzy ludzie…brutale…na lancuch i 100lat ciezkich robot!

  3. Dziki kraj, żeby za pomoc w ukrywaniu zbrodni dostać tylko prace społeczne. Żeby im chociaż jakieś tablice kazali nosić z informacją za co ta kara…

  4. 40 godz prac spolecznych to chyba jakies nieporozuminie, to tylko w Polsce jest to możliwe, a po apelacji przez rodzine bedzie dozywocie dla niziolka, a stasiowski 25 lat, a pozostali tez co najmniej 10 lat pozbawienia wolnosci