Informacje

LOTOS wspiera młode talenty z Jasła

FOT. © Centrum prasowe LOTOS

103 uczniów i 28 nauczycieli wzięło udział w kolejnej edycji „Jasielskiej Lig Naukowej z LOTOSEM”. Komisja konkursowa oceniła 32 małe projekty naukowo-badawcze z różnych dziedzin wiedzy. Nagrodę główną – pracownie językową ufundowaną przez Fundację LOTOS – otrzymali uczniowie z Zespołu Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle. Oficjalne otwarcie zorganizowano 20 października br.

„Jasielska Liga Naukowa z LOTOSEM” od lat wspiera uczniów w rozwijaniu ich naukowych zainteresowań i pasji. Opiekunem programu jest Fundacja LOTOS. W minionej edycji ligi zwycięskim okazał się projekt naukowo-badawczy: „Stary cmentarz w Jaśle – mało znane źródło wiedzy o dziejach miasta. Jak zdobyć, utrwalić i upowszechnić informacje na temat zapomnianych a zasłużonych ludzi spoczywających na jasielskiej nekropolii?”. Przygotowały go uczennice Szkoły Podstawowej nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi w Jaśle. Nagrodą jest specjalna, interaktywna pracownia językowa, której budowę dofinansowała Fundacja LOTOS.

Od lat angażujemy się we wspieranie zdolnych uczniów z Jasła, a także z Czechowic Dziedzic. Tegoroczna edycja Jasielskiej Ligi Naukowej z LOTOSEM, to dowód na to, jak wiele możemy zrobić dla młodych talentów. Jestem przekonany, że interaktywna pracownia naukowa, której budowę wsparła Fundacja LOTOS, na pewno pomoże im rozwijać swoje pasje i umiejętności – mówi Wiesław Labuda, prezes Fundacji LOTOS.

Oficjalne otwarcie pracowni odbyło się 20 października, podczas którego Grupę LOTOS reprezentował Jacek Gogola, prezes Zarządu LOTOS Infrastruktura w Jaśle. Sala edukacyjna zawiera 24 stanowiska komputerowe, które zostały wyposażone w monitory dotykowe. Pracowania jest też dostosowana do osób niepełnosprawnych – jedno stanowisko do pracy zostało dopasowane do ich potrzeb. W pracowni znajduje się również panel centralny dla nauczyciela prowadzącego, dzięki któremu steruje on pracą uczniów.

Co więcej, wszystkie stanowiska połączone są z tablicą interaktywną i posiadają wysokiej jakości słuchawki oraz mikrofony.

„Jasielska Liga Naukowa z LOTOSEM” to program, który wspiera uzdolnionych uczniów już od 2013 roku. Jego celem jest rozwój zdolnych uczniów, kształtowanie myślenia naukowego oraz promocja metody projektowej wśród najmłodszych.

(Centrum prasowe LOTOS)

SŁOWA KLUCZOWE