Informacje

„Reanimacja serca” w Dębowcu przed spotkaniem z papieżem Franciszkiem (zapowiedź)

Dla wielu młodych najważniejszym punktem tegorocznych wakacji będą Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Jednak nie zabraknie też spotkań, które co roku przyciągają wielu uczestników. Młodzież z całej Polski już po raz 29 przyjedzie do sanktuarium Matki Bożej w Dębowcu na Saletyńskie Spotkanie Młodych. Odbędzie się ono w dniach 27–30 czerwca. Choć będzie zdecydowanie krótsze, to organizatorzy jak zawsze zadbali o ciekawy i intensywny program.

Saletyńskie Spotkanie Młodych 2016

Hasło spotkania: „Reanimacja serca” nawiązuje do obchodzonego w tym roku Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia. Wśród zaproszonych gości są m.in.: Andrzej Sowa „Kogut” – lider zespołu punkrockowego Maria Nefeli, cudem ocalony przed śmiercią, autor książki „Ocalony. Ćpunk w Kościele”; ks. Michał Olszewski SCJ – egzorcysta, ewangelizator i redaktor naczelny portalu ewangelizacyjnego PROFETO; s. Gaudia Skass ZMBM – absolwentka warszawskiej ASP, dziennikarka i specjalistka od social media. Wśród zaproszonych muzyków są: Bęsiu i DJ Yonas, TAU & RYMcerze oraz Bethel.

Jak co roku ważnym wydarzeniem Saletyńskiego Spotkania Młodych będzie nabożeństwo pojednania. Tym razem konferencję na temat spowiedzi powie znany duszpasterz młodzieży, a obecnie wychowawca w seminarium saletynów w Krakowie ks. Marcin Sitek MS.

Saletyńskie Spotkanie Młodych to dobra chrześcijańska muzyka, refleksja i modlitwa oraz ciekawa i twórcza rozrywka. Dla wielu uczestników SSM jest obowiązkowym punktem wakacyjnego wypoczynku, a także okazją do głębokiej refleksji nad wyborem powołania życiowego.

Szczegółowe informacje oraz dokumenty do pobrania można znaleźć na stronie www.spotkania.saletyni.pl oraz na profilu facebook.com/saletynskiespotkaniamlodych.

(Saletyni)

SŁOWA KLUCZOWE